ایران پرتو

نمایندگی فروش محصولات زیمنس

ویژگی‌ها و قیمت بوبین کنتاکتور زیمنس

بوبین کنتاکتور

 قیمت بوبین کنتاکتور زیمنس

برای دریافت قیمت بوبین کنتاکتور زیمنس می توانید ضمن تماس با کارشناسان ما، ضمن بررسی و مقایسه این تجهیزات، مناسب ترین خرید را برای خود به ارمغان آورید.  

تماس با کارشناسان ایران پرتو

شماره ثابت:
021-33114677
021-33114688

شماره همراه:
0912-389786
0902-4359043

 

 

 

آشنایی با بوبین کنتاکتور

بوبین کنتاکتور یکی از مهم ترین وسایل و تجهیزات در صنعت الکتریک به شمار می‌رود. این وسیله از ویژگی‌‌های زیادی برخوردار است که به سبب این ویژگی‌ها در موارد متنوعی هم به کار برده می‌شود. این بوبین‌ها که با نام‌های دیگری همچون سلف و سیم پیچ هم شناخته می‌شوند در ساختار خود دارای دو بخش اصلی می‌باشند.

یکی از این بخش‌ها هادی است که از حجم بالایی از سیم مسی تشکیل شده است. بخش دیگر این بوبین‌ها هسته می‌باشد که بخش هادی به دور آن می‌پیچد. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این وسیله قطعا ایجاد میدان مغناطیسی قوی به کمک سیم پیچ موجود در ساختار خود می‌باشد.

این میدان زمانی تشکیل می‌شود که ولتاژ یا جریان مشخصی از این بوبین عبور کند. به همین ترتیب یک میدان مغناطیسی قوی تشکیل شده و پس از یک آهن ربای تقریبا دائمی به وجود می‌آید.

در واقع بوبین کنتاکتور یکی از قطعات بسیار کلیدی برای استفاده در اکثر وسایل الکتریکی می‌باشد و از ویژگی‌های متنوعی هم برخوردار است.

تقریبا می‌توان گفت بیشتر ویژگی‌های بوبین مربوط مواد به کار رفته در ساختار آن به ویژه سیم پیچ موجد در بدنه آن می‌باشد.

به همین منظور با وجود مواد پر کاربرد در بدنه این بوبین قطعا امکانات جدیدی هم به آن اضافه خواهد شد که می‌تواند بر نحوه عملکرد و کیفیت آن تاثیر مستقیم داشته باشد. در ادامه می‌توانید با انواع بوبین‌ها و یا حتی کاربرد‌های آن‌ها در صنایع الکتریکی و وسایل مختلف بیشتر آشنا شده و هر کدام را به خوبی درک کنید تا به اطلاعات شما در این زمینه افزوده شود.

انواع بوبین‌های کنتاکتور و مشخصات آن‌ها

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم بوبین کنتاکتور یکی از ابزار‌های الکتریکی می‌باشد که در صنعت الکتریک بسیار پر کاربرد است. این بوبین با توجه به ساختار خود در انواع مختلفی تولید می‌شود که هر کدام از این مدل‌ها دارای یک سری ویژگی‌های خاص می‌باشند.

البته در اکثر موارد این طبقه بندی بین بوبین‌ها از نظر نوع و کیفیت فرکانس جریان و یا حتی نحوه کاربرد آن‌ها در وسایل الکتریکی صورت می‌گیرد. یکی از مدل‌های بوبین که عملکرد بالایی هم دارد با استفاده از جریان‌های مستقیم شروع به کار می‌کند.

در واقع این بوبین‌ها با جاری شدن جریان مستقیم و یا DC در داخل سیم پیچ‌های خود می‌توانند بیشترین عملکرد را برای وسایل الکتریکی داشته باشند. دسته دیگر بوبین‌ها که با وجود جریان‌ متناوب شروع به کار می‌کنند، در فرکانس‌های بالا به ویژه بالا تر از ۲۰ کیلو هرتز می‌توانند ماکزیمم فعالیت خود را تجربه کنند.

دسته دیگری از بوبین کنتاکتور زیمنس هم وجود دارد که فقط می‌تواند در فرکانس‌های کمتر از ۲۰ کیلو هرتز و با کمک گرفتن از جریان متناوب یک عملکرد مناسب و به صرفه داشته باشد. به طور کلی  بوبین‌ها با توجه به میزان عملکرد خود در محدوده‌های مختلفی از فرکانس‌های متنوع، به سه دسته تقسیم می‌شوند.

برخی از این بوبین‌ها با جریان مستقیم و برخی دیگر با حضور جریان‌های متناوب می‌توانند بهترین کارکرد خود را داشته باشند. همچنین هر دسته از این بوبین‌ها یک قدرت الکترومغناطیسی متفاوت دارند و این موضوع می تواند به نوع جریان جاری در سیم پیچ آن‌ها بستگی داشته باشد.

کاربرد‌های بوبین کنتاکتور

بوبین کنتاکتور

به طور کلی بوبین کنتاکتور زیمنس بر اساس ساختار و مواد به کار رفته در بدنه آن دارای یک سری از کاربرد‌های خاص در صنعت الکتریک و وسایل برقی می‌باشد. برای مثال وقتی جریان الکتریکی چه به صورت مستقیم و چه به صورت متناوب از این بوبین‌ها عبور می‌کند در بدنه آن‌ها اتفاقاتی می‌افتد که باعث می‌شود این بوبین مانند یک آهن‌ ربای تیغه‌ای شکل عمل کند.

در این صورت یک طرف آن دارای قطب S و طرف مقابل دارای قطب N می‌شود. به همین منظور یکی از بهترین استفاده‌هایی که می‌توان از این وسیله کرد، به کار بردن این وسیله به عنوان یک آهن ربا است.

به طوری که ابتدا بوبین را بر روی وسیله مورد نظر نصب کرده و سپس با عبور دادن یک جریان از درون سیم پیچ این بوبین، آن را به یک آهن ربای دائمی تبدیل می‌کنند. یکی دیگر از کاربرد‌های بوبین کنتاکتور استفاده از آن در گالوانومتر‌ها و یا همان جریان سنج می‌باشد.

همچنین در بیشتر موارد از بوبین‌ها جهت انجام تبدیل‌های مختلف به ویژه تبدیل ولتاژ پایین به ولتاژ بالا و برعکس، در ترانس‌های تبدیل استفاده می‌کنند.

به همین منظور این ویژگی به بوبین این امکان را می‌دهد که بتواند در منتقل کردن جریان برق از مرکز اصلی برق به تمامی خانه‌ها نقش چشمگیری داشته باشد و استفاده از آن روند برق دهی را تسریع کند.

نکات لازم برای خرید بوبین کنتاکتور

همانگونه که بیان کردیم یکی از مهم ترین بخش‌های کنتاکتور، بوبین آن می‌باشد. در واقع بوبین کنتاکتور توسط برند‌های مختلف در شرکت‌های متنوعی تولید می‌شود که هر یک از آن‌ها در شکل و اندازه خاصی می‌باشند و درجه کیفیت کارکرد آن‌ها کاملا متفاوت می‌باشد.

به همین خاطر اولین نکته‌ای که در زمینه خرید بوبین‌ها مطرح می‌شود برند و شرکت سازنده آن می‌باشد. شما برای این که یک انتخاب با کیفیت داشته باشید باید سعی کنید یک بوبین را انتخاب کنید که دارای سطوح جریان و یا ولتاژ مختلف باشد و بتوان از آن در اکثر کنتاکتور‌ها و همچنین مدار‌ها استفاده کرد. همه این ویزگی ها را می توان در بوبین کنتاکتور زیمنس پیدا کرد.

همچنین در انتخاب یک بوبین با کیفیت برای کنتاکتور باید قبل از خرید در مورد آن و سایر محصولات مشابه اطلاعاتی را کسب کرده و آن‌ها را از نظر مقایسه‌ای مورد بررسی قرار دهید.

در ضمن استفاده از تجربه افراد دیگر می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. این بوبین‌ها با توجه به کیفیت و کارایی که دارند در قیمت‌های مختلفی در بازار به فروش می‌رسند.

البته قیمت ثابت ندارند ولی با این وجود برای خرید یک بوبین خوب باید در یک بازه قیمتی به دنبال بوبین مورد نظر خود باشید. در واقع بهترین کار این است که قبل از اقدام جهت خرید محصول میزان بودجه در دسترس خود را تعیین کرده و سپس بر اساس آن در یک بازه مشخص به دنبال انتخاب بهترین بوبین کنتاکتور باشید.

امیدواریم مقاله فوق به شما در آشنایی با ویژگی‌ها و مشاهده بهترین قیمت بوبین کنتاکتور زیمنس کمک کرده باشد. 

می توانید از مقاله انواع کنتاکتور زیمنس یا مقاله بررسی رله کنتاکتور  هم استفاده کنید

6 دیدگاه در “ویژگی‌ها و قیمت بوبین کنتاکتور زیمنس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس