قیمت درایو زیمنس

قیمت درایو زیمنس

در این مقاله شما اطلاعاتی در رابطه با درایو زیمنس کسب خواهید کرد. همچنین در ادامه با ویژگی‌های آن و عواملی که بر قیمت درایو زیمنس تاثیر می‌گذارند، آشنا خواهید شد.

ــ شرکت زیمنس چگونه به وجود آمد؟
ــ شرکت زیمنس شامل چه تجهیزاتی می‌شود؟
ــ درایو زیمنس چیست؟
ــ ویژگی‌های درایو زیمنس چیست؟
ــ درایو زیمنس چه کاربردهایی دارد؟
ــ چه عواملی بر قیمت درایو زیمنس تاثیر می‌گذارند؟

در این مقاله به پرسش‌های مطرح شده، پاسخ خواهیم داد.

شرکت زیمنس چگونه به وجود آمد؟

شرکت زیمنس (Siemens)، در سال 1847 توسط ورنر فون زیمنس و یوهان گیورگ هالسکه تاسیس شد. این دو فرد، به رشته‌ی مهندسی تسلط زیادی داشتند. مرکز مدیریتی شرکت زیمنس در مونیخ و برلین قرار گرفته است.
این شرکت در اولین پروژه‌ای که به دست گرفت، طراحی و راه اندازی خط تلگرافی بین برلین و فرانکفورت را به انجام رسانید. موفقیت در این پروژه اتفاقات خوبی را برای شرکت زیمنس به همراه داشت.
به دنبال این موفقیت، شرکت زیمنس تصمیم به راه اندازی خط تلگراف کلکته و لندن گرفت. در ابتدا این شرکت با نام زیمنس و هالسکه شناخته میشد. پس از کسب این موفقیت شرکت زیمنس تصمیم به تغییر نام گرفت و با نام اس اند اچ (S&H) شناخته شد.

شرکت زیمنس شامل چه تجهیزاتی می‌شود؟

شرکت زیمنس هم اکنون به تولید تجهیزات گوناگونی مشغول می‌باشد که عبارتند از:
ــ تجهیزات مخابراتی و نورپردازی
ــ لوازم خانگی
ــ انواع قطار
ــ تجهیزات تولید برق
ــ تجهیزات پزشکی
ــ اتوماسیون صنعتی
ــ سامانه‌های اعلام حریق
ــ و …

بر اساس آمار منتشر شده در سال 2018، 379 هزار کارمند در قسمت‌های مختلف این شرکت مشغول به کار بوده‌اند و این رقم هم اکنون افزایش یافته است.
محصولات تولید شده توسط شرکت زیمنس در بیش از 190 کشور عرضه می‌شود.
در صورتی که بخواهیم عملیاتی که این شرکت انجام می‌دهد را تقسیم‌بندی نماییم، میتوان چهار بخش به نام‌های انرژی، پزشکی، صنعتی و زیرساخت‌های شهری را متصور شد.

درایو زیمنس چیست؟

درایو زیمنس یکی از تجهیزاتی می‌باشد که در موتورهای الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. درایو زیمنس سبب تغییراتی در وضعیت گردش موتور می‌شود و نوعی رفتار تعریف شده را به همراه دارد.
یکی از قابلیت‌هایی که درایو زیمنس دارد این است که توانایی خاموش یا روشن کردن موتور را دارد و این کار به صورت کنترل شده انجام می‌گیرد.
انواع گوناگونی از درایو زیمنس موجود می‌باشند که هر یک با توجه به نیاز مصرف کننده، کارایی خاصی به همراه دارند.
درایو کنترل دور موتور سه فاز القایی از پرکاربردترین درایوها در زمینه‌ی صنعت می‌باشد که قادر به کنترل همزمان سرعت و گشتاور موتور می‌باشد. بیشتر این درایوها از ترمینال‌های مخصوصی بهره‌مند می‌باشند که در اعمال سیگنال الکتریکی آنالوگ در جهت تنظیم فرکانس به وسیله درایو به آن‌ها کمک زیادی میکند.

در ساخت درایوهای زیمنس، مدارهای الکترونیک قدرتمند استاتیک به کار برده شده است و این گونه درایوها فاقد هر گونه قطعه متحرک می‌باشند. مدارهای الکترونیک استاتیک یکی از عواملی می‌باشند که بر قیمت درایو زیمنس تاثیر می‌گذارند.

ویژگی‌های درایو زیمنس چیست؟

درایو زیمنس دارای ویژگی‌های مثبت فراوانی می‌باشد. این ویژگی‌ها بر قیمت درایو زیمنس تاثیر می‌گذارند. در ادامه شما را با این ویژگی‌ها آشنا خواهیم ساخت.
ــ درایو زیمنس این توانایی را دارد که جریان راه‌اندازی شده را کاهش دهد.
ــ هنگامی که از درایو زیمنس استفاده می‌شود، مصرف انرژی به طرز قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.
ــ درایو زیمنس قابلیت محافظت از موتورهای AC و DC را دارد.
ــ در ساخت درایو زیمنس از امکانات نرم افزاری قوی استفاده شده است. این امکانات نرم افزاری سبب مدیریت کنترل از راه دور می‌شوند.
ــ درایو زیمنس به دلیل ساختمانی که دارند می‌تواند عمر بالایی داشته باشد. این مورد یکی عواملی می‌باشد که بر قیمت درایو زیمنس تاثیر می‌گذارد.

درایو زیمنس چه کاربردهایی دارد؟

از درایو زیمنس در صنعت استفاده‌های فراوانی می‌شود. در ادامه به برخی از این کاربردها اشاره خواهیم کرد.
ــ موتورهای آسانسور
ــ نوار نقاله
ــ ماشین‌های CNC
و..

چه عواملی بر قیمت درایو زیمنس تاثیر می‌گذارند؟

به نظر شما چه عواملی بر قیمت درایو زیمنس تاثیر می‌گذارند؟ درایو زیمنس از انواع مختلفی برخوردار می‌باشد. هر یک از انواع درایو زیمنس از امکانات خاصی بهره‌مند می‌باشند. این امکانات بر قیمت درایو زیمنس تاثیر می‌گذارند.
دو عامل در تعیین قیمت درایو زیمنس تاثیر زیادی می‌گذارند که عبارتند از:
ــ تکنولوژی به کار رفته در آن‌ها
ــ کاربرد هر یک از آن‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *