ایران پرتو

نمایندگی فروش محصولات زیمنس

سیستم F&G یا سیستم پایش شعله و گاز چیست؟

سیستم F&G

سیستم F&G یا سیستم پایش شعله و گاز چیست؟

F&G System مخفف عبارت Fire and Gas Detection System است. F&G یک سیستم ایمنی است که برای شناسایی و هشدار به افراد از وجود آتش یا گازهای خطرناک در یک مرکز صنعتی یا تجاری طراحی شده است.

سیستم F&G یا سیستم پایش شعله و گاز دارای قابلیت‌ های پیشرفته و خاصی است و به علت هزینه بسیار زیاد آن‌، بیشتر در مناطق پر خطر پروژه‌ های صنعتی نظیر پتروشیمی، پالایشگاه‌ ها، نیروگاه‌ ها و کارخانجات صنعتی به کار می‌ رود، ازهمین رو این تجهیزات ضد انفجار طراحی و ساخته می‌ شوند.

این سیستم ها از مرکز کنترل پنل آشکارسازها یا دتکتورهای شعله، گاز، دود، حرارت و ترکیب دود و حرارت تشکیل شده‌ اند که به همراه تجهیزات هشدار دهنده‌ ای چون آژیر و فلاشر اعلام حریق، افراد را از بروز حریق مطلع می‌ کنند.
سیستم F&G در فضایی که ضریب خطر بالایی دارد یا به عبارتی جزو Hazardous Area محسوب می‌ شوند، مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

به مناطقی که تحت پوشش سیستم F&G باشند، اصطلاحا Zone گفته می‌ شود و بخش‌ های مختلف آن را به صورت Z1، Z2 وZ3 بر مبنای میزان خطر انفجار در آن منطقه نامگذاری می‌ کنند.

از همین رو یکی از مهمترین مزایای استفاده از تجهیزات F&G این است که ما را در کوتاه ترین زمان و با بالاترین ضریب اطمینان از وقوع حریق مطلع می‌ کند.

در حال حاضر شرکت ایران پرتو آمادگی این را دارد تا متناسب با انتظارات و میزان خطر پذیری فضای کاری شما، بهترین انواع سیستم‌ F&G یا پایش شعله و گاز ضد انفجار را با بالاترین ضریب اطمینان طراحی‌، تامین‌، نصب و راه اندازی کند.

شرکت ایران پرتو در این حوزه به صورت EPC ایفای نقش کرده و در نظر دارد خدماتی شایسته و در خور شأن و جایگاه مشتریانش ارائه دهد. همچنین در این مسیر سعی بر این است تا بهترین و با کیفیت‌ ترین محصولات در کوتاه‌ ترین زمان و با کمترین هزینه ارائه شوند.

عمده‌ترین فعالیت‌ ایران پرتو در زمینه سیستم پایش شعله و گاز:

صنایع نفت، گاز، پتروشیمی
صنایع نیروگاهی
سکوهای نفتی
پایانه های نفتی
معادن
آزمایشگاه ‌ها
حفاری
مراکز شیمیایی
کارخانجات صنعتی (فولادسازی، سیمان و …)

سیستم F&G
سیستم F&G

برخی برندهای برجسته و منتخب سیستم F&G یا سیستم پایش آتش و گاز که در ایران پرتو ارائه می شوند:

Honeywell
MSA
Scame System
Draeger
Spectrex
Crowcon
TYCO
Simtronics
General Monitors
Net Safety
MEDC
E2S
Kromamec
Cooper
Fenwal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس