ایران پرتو

نمایندگی فروش محصولات زیمنس

عملکرد کلید مینیاتوری f&g

سیستم F&G

عملکرد کلید مینیاتوری f&g

همه سیستم های قطع کننده مدار در عملکرد خود ویژگی های مشترکی دارند ، اما جزئیات بسته به کلاس ولتاژ ، درجه جریان و نوع قطع کننده مدار بسیار متفاوت است.

قطع کننده مدار باید ابتدا یک عیب را تشخیص دهد. در قطع کننده های برق کوچک و ولتاژ پایین ، این کار معمولاً در داخل خود دستگاه انجام می شود. به طور معمول ، از اثرات گرمایش یا مغناطیسی جریان الکتریکی استفاده می شود.

قطع کننده های مدار برای جریانهای بزرگ یا ولتاژهای بالا معمولاً با دستگاههای خلبان رله حفاظتی چیده می شوند تا شرایط خطا را احساس کرده و مکانیسم بازشو را کار کنند.

اینها معمولاً به منبع تغذیه جداگانه مانند باتری نیاز دارند ، اگرچه برخی از قطع کننده های ولتاژ بالا دارای ترانسفورماتور جریان ، رله های محافظ و منبع تغذیه کنترل داخلی هستند.

خرید سافت استارتر زینمس

فیوز f&g

پس از تشخیص خطا ، تماس های قطع کننده مدار باید قطع شود تا مدار قطع شود. این کار معمولاً با استفاده از انرژی ذخیره شده مکانیکی موجود در شکن انجام می شود ، مانند فنر یا هوای فشرده برای جدا کردن مخاطبین.

قطع کننده های مدار همچنین ممکن است از جریان بیشتر ناشی از خطا برای جدا کردن مخاطبین مانند انبساط حرارتی یا میدان مغناطیسی استفاده کنند.

قطع کننده های کوچک معمولاً دارای یک اهرم کنترل دستی برای خاموش کردن بار یا تنظیم مجدد قطع کننده گیر هستند ، در حالی که واحدهای بزرگتر از سلونوئیدها برای لغزش مکانیسم و ​​موتورهای الکتریکی برای بازگرداندن انرژی به چشمه ها استفاده می کنند.

خرید کنتاکتور زیمنس

عملکرد کلید مینیاتوری

وقتی جریان یا ولتاژ بالا قطع شود ، یک قوس تولید می شود. طول قوس به طور کلی متناسب با ولتاژ است در حالی که شدت (یا گرما) متناسب با جریان است.

این قوس باید بصورت کنترل شده ای محفوظ ، سرد و خاموش شود ، به طوری که فاصله بین مخاطبین بتواند دوباره ولتاژ مدار را تحمل کند.

قطع کننده های مختلف از خلاء ، هوا ، گاز عایق یا روغن به عنوان محیطی که قوس در آن شکل می گیرد استفاده می کنند. تکنیک های مختلفی برای خاموش کردن قوس استفاده می شود از جمله:

طولانی شدن یا انحراف قوس

خنک کننده شدید (در اتاقهای جت)
تقسیم به قوس جزئی

خنثی سازی نقطه صفر (تماس ها در زمان صفر فعلی شکل موج AC باز می شوند و عملاً جریان بار را در زمان باز شدن قطع نمی کنند. عبور صفر در دو برابر فرکانس خط رخ می دهد ؛ یعنی 100 بار در ثانیه برای 50 هرتز و 120 بار در ثانیه برای AC 60 هرتز.)
اتصال خازنها به موازات مخاطبین در مدارهای DC.
سرانجام ، پس از برطرف شدن وضعیت خطا ، مجدداً باید مخاطبین بسته شوند تا برق به مدار قطع شده بازگردد.

سیستم F&G
سیستم F&G

کلید مینیاتوری اف اند جی

کنتاکتهای قطع کننده مدار باید جریان بار را بدون حرارت بیش از حد حمل کنند و همچنین باید در برابر حرارت قوس تولید شده هنگام قطع (باز شدن) مدار مقاومت کنند.

مخابرات از مس یا آلیاژهای مس ، آلیاژهای نقره و سایر مواد بسیار رسانا ساخته می شوند. عمر مفید مخاطبین به دلیل فرسایش مواد تماسی در اثر قوس در حین قطع جریان ، محدود می شود.

قطع کننده های مینیاتوری و قالبی معمولاً هنگامی که کنتاکت ها فرسوده می شوند دور انداخته می شوند ، اما قطع کننده های برق و قطع کننده های ولتاژ بالا دارای کنتاکت های قابل تعویض هستند.

خرید کلید حرارتی زیمنس

رتبه بندی های استاندارد کلید مینیاتوری

قطع کننده های مدار در اندازه های استاندارد و با استفاده از یک سیستم از اعداد ترجیحی برای پوشش طیف وسیعی از درجه بندی ها تولید می شوند. قطع کننده های مینیاتوری دارای تنظیم سفر ثابت هستند.

تغییر مقدار جریان کار نیاز به تغییر کل قطع کننده مدار دارد.

قطع کننده های بزرگتر می توانند تنظیمات سفری قابل تنظیم داشته باشند ، که امکان استفاده از عناصر استاندارد را فراهم می کند اما با تنظیماتی که برای بهبود حفاظت در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال ، یک قطع کننده مدار با اندازه فریم 400 آمپر ممکن است تشخیص جریان بیش از حد خود را برای حفاظت از کابل تغذیه تنها در 300 آمپر تنظیم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس