ایران پرتو

نمایندگی فروش محصولات زیمنس

انواع تجهیزات اعلام حریق

سیستم F&G

انواع تجهیزات اعلام حریق

تجهیزات اعلام حریق به دو دسته کلی سیستم اعلام حریق دستی و سیستم اعلام حریق خودکار تقسیم می شوند.

سیستم اعلام حریق دستی با استفاده از شستی اعلام حریق کار می کند. در صورت مشاهده حریق، افراد می توانند با فشار دادن این شستی، سیستم اعلام حریق را فعال کنند.

سیستم اعلام حریق خودکار با استفاده از دتکتورهای حریق کار می کند. این دتکتور ها به محض تشخیص حریق، آلارم اعلام حریق را به صدا در می آورند.

دتکتورهای حریق بر اساس نوع حریق که می توانند تشخیص دهند، به انواع مختلفی تقسیم می شوند. برخی از انواع دتکتور های حریق عبارتند از:

ضرورت استفاده از تجهیزات اعلام حریق

استفاده از تجهیزات اعلام حریق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این تجهیزات می توانند جان افراد و اموال را در برابر آتش سوزی محافظت کنند.

در اینجا به برخی از مزایای استفاده از تجهیزات اعلام حریق اشاره می کنیم:

افزایش ایمنی افراد و اموال: تجهیزات اعلام حریق می توانند در صورت وقوع حریق، افراد را از وقوع آن مطلع کنند و به آنها فرصت کافی برای تخلیه ساختمان را بدهند. همچنین این تجهیزات می توانند از گسترش حریق و خسارت های مالی ناشی از آن جلوگیری کنند.
کاهش خسارات مالی: تجهیزات اعلام حریق می توانند با تشخیص سریع حریق و خاموش کردن آن، از گسترش آتش سوزی و خسارات مالی ناشی از آن جلوگیری کنند.
جلوگیری از حوادث و سوانح: تجهیزات اعلام حریق می توانند با تشخیص سریع حریق، از وقوع حوادث و سوانح ناشی از آن جلوگیری کنند.

خرید سافت استارتر زینمس

انواع تجهیزات اعلام حریق F & G

دتکتور شعله
دتکتور گاز
شستی اعلام حریق
فلاشر
آژیر
کنترل پنل
اسکنر شعله
دتکتور حرارت
دتکتور شعله (آشکارساز شعله)
دتکتور شعله در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، کارخانجات کاغذ سازی و تولیدات پارچه و همچنین صنایعی که احتمال آتش سوزی در آنها زیاد است کاربرد دارد. وظیفه دتکتور های شعله تشخیص آتش سوزی در محیط و دادن خروجی مناسب جهت فعال سازی آژیر های خطر و تجهیزات اطفا حریق است.

سیستم F&G
سیستم F&G

دتکتور های گاز (آشکارساز گاز)

دتکتورهای گاز در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، کارگاه ها و کارخانه هایی که خطوط لوله گاز در آنها وجود دارد و احتمال نشت گاز زیاد است استفاده می شود. وظیفه دتکتور ها تشخیص گاز و دادن خروجی مناسب جهت فعال شدن تجهیزات اعلام خطر و تجهیزات تهویه جهت تخلیه گاز موجود در محیط است. از آنجایی که این محصول در انواع مختلفی تولید می شود، قیمت دتکتور گاز ها باهم متفاوت می باشد. به عنوان مثال، اختلاف قیمت دتکتور گاز ثابت با قیمت دتکتور گاز پرتابل به دلیل نوع کاربرد آن متفاوت است.

خرید کنتاکتور زیمنس

کنترل پنل اعلام حریق

همانطور که از اسم این محصول پیداست، وظیفه مدیریت تمامی دتکتور ها، آژیرها و فلاشر ها را به عهده دارد. در حقیقت کنترل پنل اعلام حریق، فرآیند اعلام و اطفا را به عهده دارد که در هنگام آتش سوزی و یا حضور گاز تصمیم می گیرد که کدام تجهیز شروع به کار کند تا خروجی های مناسب جهت فعالسازی تجهیزات در هنگام خطر فعال شوند.

اسکنر شعله

اسکنرهای شعله عمدتاً در مشعل های سوخت در پتروشیمی و پالایشگاها کاربرد دارند که وظیفه آنها بررسی کیفیت شعله و روشن ماندن آن در مشعل است. اسکنر ها هم مانند دیگر دتکتور ها پس از آنالیز آتش در صورت بروز مشکل یا خاموش شدن مشعل خروجی های مناسب را جهت پیشگیری و کنترل به سیستم های مربوطه اطلاع می دهد. قیمت اسکنر شعله با توجه به مدل های مختلف متفاوت است.

شستی اعلام حریق

شستی های اعلام یا اعلام حریق از جمله تجهیزاتی می باشد که در همه ی اماکن عمومی، تمام ساختمان ها و صنایع مختلف بکار گرفته شده است. کاربرد این محصول به این صورت است که هنگام آتش سوزی نفرات حاضر در آن مکان از وجود آتش مطلع شده و می توانند در سریع ترین زمان درخواست کمک کنند. شستی های اعلام حریق یک خروجی به صورت سویچ داشته که با فعال شدن آن، تجهیزات اعلام حریق شروع به کار می کنند. قیمت شستی اعلام حریق بسته به نوع، مدل و برند آن می تواند متفاوت باشد.

خرید کلید حرارتی زیمنس

فلاشر های ضدانفجار

فلاشر های اعلام حریق یا همان فلاشرهای ضد انفجار جهت اعلام وضعیت حاضر در مکان ها به صورت دیداری استفاده می شوند. این محصول عمدتاً به خروجی دتکتور های شعله و دتکتور های گاز وصل شده و در صورت تشخیص گاز یا شعله توسط دتکتور ها آژیر ها شروع به کار می کنند و وضعیت خطر را در محیط برای افراد حاضر در آن مکان نمایش می دهند. برای استعلام دقیق و به روز قیمت فلاشرهای ضد انفجار با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

آژیر ضد انفجار

آژیر یکی دیگر از تجهیزات اعلام حریق هست که وجود خطر را به صورت شنیداری به افراد حاضر در آن مکان هشدار می دهد. آژیر های اعلام حریق عمدتاً به خروجی دتکتور های شعله و دتکتور های گاز وصل می شوند که وظیفه آنها تشخیص خطر است. پس از تشخیص دتکتور ها، آژیر اعلام هشدار به صدا در اومده و افراد حاضر در آن مکان اقدامات امنیتی لازم را انجام داده. قیمت آژیر ضد انفجار با توجه به مدل، جنس و کیفیت متفاوت است.

 

دتکتور گرما یا حرارت

یکی دیگر از تجهیزات اعلام حریق، دتکتور های گرما می باشد که کاربرد آنها در محیط هایی که افزایش دما به تجهیزات یا دیگر محصولات حاضر در آن مکان آسیب می رساند استفاده می شود. وظیفه دتکتور های گرما، اندازه گیری پیوسته دما و دادن فیدبک مناسب در دماهای تنظیم شده می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس