ایران پرتو

نمایندگی فروش محصولات زیمنس

کاربرد سیستم اعلام حریق F & G

سیستم F&G

کاربرد سیستم اعلام حریق F & G

انبارها
ساختمان های مسکونی
اداره ها و مراکز تجاری
بیمارستان ها و مراکز درمانی
مدارس و مراکز آموزشی
استاندارد سیستم های اعلام حریق F & G
BS5839
NFPA72
EN-54
EVPU
LPCB
UL

خرید سافت استارتر زینمس

نکات مهم در اتخاب سیستم های اعلام حریق F & G

انتخاب درجه حفاظت یا ضد انفجار بودن تجهیزات یکی از نکات مهم در انتخاب تجهیزات اعلام حریق هست که حتما موقع انتخاب باید به آن توجه کرد؛ زیرا اغلب تجهیزات اعلام حریق و دتکتورها در صنایعی که با گاز ارتباط دارند، استفاده می شود در چنین محل هایی گاز در محیط همیشه حضور دارد و کوچک ترین جرقه موجب خسارت های مالی و جانی بسیاری خواهد شد.

خصوصا در محل هایی مانند پتروشیمی و پالایشگاه های گاز که انفجار در یک نقطه باعث مشکل در کل مجموعه می شود. لذا تجهیزات مورد استفاده باید دارای استاندارد ضد انفجار بودن باشد که تمامی محصولات ایران پرتو از این استاندارد برخوردار است.

انتخاب درجه ضد انفجار تجهیزات بسته به زون بندی منطقه ها با همدیگر متفاوت است؛ برای مثال در مناطقی که گاز به صورت دائم در آنجا حضور دارد، باید درجه ضد انفجار بالاتری بسته به منطقه ای که احتمال وجود گاز در آنجا کمتر است انتخاب شود. از این رو، قیمت سیستم های اعلام حریق به درجه ضد انفجار بودن و مدل آنها بستگی دارد.

خرید کنتاکتور زیمنس

برند های معتبر تولید کننده دتکتور ها و تجهیزات اعلام حریق

E2S
MSA
OLDHAM
DRAGER
SHARPEYE
SPECTREX
HONEYWELL
ZELLWEGER
DET-TRONICS
GENRALMONITOR
SIMTRONICS MEDC

سیستم F&G
سیستم F&G

خرید تجهزات اعلام حریق

همانطور که مطلع هستید، تجهیزات اعلام حریق در انواع و مدل های مختلفی تولید می شوند که هر یک کاربرد جداگانه ای در صنایع مختلف دارند. به همین دلیل، برای خرید این محصول باید اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید تا بتوانید، بسته به کار خود بهترین مدل را تهیه کنید. مجموعه ما برندهای معتبر در این زمینه را با گارانتی اصل به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ایران پرتو تماس حاصل نمایید.

قیمت سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

سیستم آدرس پذیر Addressable Alarm System از یک پیکربندی حلقه ای استفاده می کند که شامل تمام دستگاه های اعلام حریق، از جمله صداگیرها و چراغ ها است. در این نوع سیستم کابل کمتری در مقایسه با سیستم معمولی استفاده می شود.

هر دستگاه در یک سیستم آدرس پذیر از یک پروتکل در سطح سیستم استفاده می کند. منظور از پروتکل، زبانی است که پانل های اعلام حریق از آن برای صحبت با هر دستگاه استفاده می کنند. هر یک از دستگاه ها شماره یا کد منحصر به فرد خود را دارد که این شماره به عنوان آدرس دستگاه شناخته شده است.

یکی از ویژگی هایی که باعث شده افراد بیشتری از این نوع سیستم استفاده کنند، این است که دستگاه های اعلام حریق و مناطق آتش سوزی بسیار بیشتری را در خود جای می دهد، به همین دلیل قیمت سیستم اعلام حریق آدرس پذیر به واسطه ساختار پیچیده ای که دارد می تواند بالا باشد. سیستم اعلام حریق آدرس پذیر برای پروژه های متوسط ​​تا بزرگ ایده آل است.

خرید کلید حرارتی زیمنس

قیمت تجهیزات اعلام حریق

قیمت تجهیزات اعلام حریق بر اساس چند پارامتر مختلف همچون درجه حفاظت یا ضدانفجار بودن تجهیز، متریال بدنه، برند، آپشن و خروجی مشخص می شود. به عنوان مثال، تجهیز مورد نظر هر مقدار درجه بالاتری داشته باشد، قیمت تجهیز اعلام حریق افزایش می یاید. قیمت تجهیز اعلام حریق ایرانی از نمونه های اروپایی ارزانتر است.

 

قیمت سیستم اعلام حریق متعارف

سیستم اعلام حریق متعارف که اسم دیگر آن کانونشنال است، از قدیمی ترین سیستم های اعلام حریق بشمار می رود که درچند سال اخیر، با وجود تغییراتی که در ساختار آن انجام گرفته است، همچنان نسبت به سیستم اعلام حریق آدرس پذیر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت اعلام حریق متعارف نسبت به سیستم آدرس پذیر کمتر است که می تواند یکی از دلایل اصلی انتخاب افراد باشد.

قیمت سیستم اعلام حریق خارجی

همانطور که اشاره کردیم، سیستم تجهیزات اعلام حریق به دو دسته سیستم های آدرس پذیر و متعارف طبقه بندی شده اند که در این حوزه شرکت های خارجی با سابقه و متخصص در این زمینه نمایندگی شرکت هایشان را در ایران تاسیس کرده‌اند. قیمت سیستم‌های اعلام حریق خارجی بسته به کشور سازنده و برند آن می تواند متفاوت باشد. اما در حالت کلی قیمت سیستم‌ های ضد حریق آدرس‌پذیر نسبت به متعارف به دلیل ساختار پیچیده ای که دارند بالاتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس