ایران پرتو

نمایندگی فروش محصولات زیمنس

عیب یابی اینورتر زیمنس

عیب یابی اینورتر زیمنس

بروز خطا در مدل های مختلف اینورتر زیمنس متفاوت می شود. می توانید برای تفصیل خطاها به دفترچه راهنمای محصول مراجعه نمایید و بررسی های لازمه را انجام دهید.به این ترتیب متوجه خواهید شد که منشا ایجاد Fault در کجا است و چه مواردی باید مورد بررسی قرار بگیرند. به طور کلی خطاهایی که بر روی درایو زیمنس نمایش داده می‌شوند، ممکن است با یکی از راه‌های زیر برطرف شوند:

 • خاموش و روشن کردن درایو
 • ریست کردن به تنظیمات پیش فرض
 • به روز رسانی نرم‌افزار داخلی اینورتر

 بررسی کد خطاهای اینورتر G120C:

 1. خطای F01000: مربوط به خطای نرم افزاری می باشد و برای رفع خطا نرم افزار را به روز رسانی کنید و مقادیر ورودی را چک نمایید.
 2. خطای F01036: مربوط به مشکل در فرآیند Backup می باشد و برای رفع فایل پشتیبان را بررسی نمایید.
 3. خطای F01030: مربوط به خطای کنترلر اصلی می باشد و برای رفع آن را فعال کنید.

بررسی کد خطاهای اینورتر V20:

 1. خطا F1: این خطا مربوط به اتصالات کوتاه یا اضافه جریان در خروجی اینورتر می باشد. برای رفع این خطا کابل و موتور چک نمایید و همچنین رابط بین درایو و موتور باز کنید و فرمان حرکت دهید. در نهایت با متخصصین تماس بگیرید.
 2. خطا F2: زمانی این خطا را مشاهده خواهید نمود که اضافه ولتاژ رخ داده باشد. برای رفع خطای کد F2، ولتاژ برق ورودی را چک نمایید. مقاومت ترمز را نصب و از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل فرمایید.
 3. خطا F3: زمانی که کاهش ولتاژ اتفاق بیوفتد، خطا F3 برای شما نمایش داده می شود. در این حین با متخصصین تماس بگیرید یا واتاژ برق ورودی را چک نمایید.
 4. خطا F4: دمای داخلی اینورتر سبب بروز این خطا خواهد شد و با ریست کردن دستگاه یا چک کردن فن خنک کننده خطا را برطرف نمایید.
 5. خطا F5: اضافه بار سبب بروز خطای F5  می شود. زمان بروز این خطا جریان ورودی را اندازه گیری و تناسب توان موتور و درایو را چک نمایید. علاوه بر این مقدار بار مکانیکی روی موتور را کنترل کنید.
 6. خطا F20: این خطا زمان بروز اختلال در ولتاژ DC رخ خواهد داد. برای رفع این خطا فاز های ورودی را کنترل و سلامت خازن های اصلی را بررسی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس