ایران پرتو

نمایندگی فروش محصولات زیمنس

میکرو سوئیچ چگونه کار می کند؟

میکروسوئیچ

میکرو سوئیچ چگونه کار می کند؟

میکرو سوئیچ ها دارای یک محرک هستند که با فشردن آن، اهرمی را بلند می کند تا کنتاکت ها را به موقعیت مورد نیاز منتقل کند. سوئیچ های میکرو اغلب با فشار دادن صدای “کلیک” تولید می کنند که کاربر را از فعال سازی مطلع می کند.

میکرو سوئیچ ها اغلب دارای سوراخ های ثابت هستند تا بتوان آنها را به راحتی در جای خود نصب و محکم کرد. از آنجایی که سوئیچ بسیار ساده ای هستند، عملاً نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند و به دلیل عمر طولانی به ندرت نیاز به تعویض دارند.

اصول فیزیکی که در یک ترانسفورماتور متغیر اعمال می شود چیست؟

بسیاری از میکروسوئیچ ها ساختاری دارند که از یک چرخ در بالای یک محرک دکمه ای استفاده می کند. محرک فشرده می شود و اهرمی را بلند می کند که کنتاکت ها را به موقعیت دلخواه می برد. اکثر این سوئیچ ها کلیدهای لحظه ای هستند. این بدان معناست که پس از رها شدن محرک، سوئیچ به حالت عادی خود باز می گردد. این کار از طریق فنر انجام می شود. فنرها محرک را در موقعیت خود و کنتاکت ها را در حالت بسته یا باز نگه می دارند. هنگامی که فشار داده می شود، یک فنر صاف ضعیف تر در دستگاه، کنتاکت ها را حرکت می دهد، اما با رها شدن سوئیچ به سر جای خود باز می گردد.

میکروسوئیچ ها هنگام فعال شدن صدای کلیک مشخصی ایجاد می کنند، این می تواند بازخورد لمسی را برای آزمایش سوئیچ ارائه دهد. مکانیسم های داخلی به اندازه کافی ساده و به اندازه کافی در بدنه خود ایمن هستند که می توانند در محیط های بسیار سخت نصب شوند و همچنان به طور قابل اعتمادی کار کنند. برای تضمین عملکرد بیشتر، ممکن است مواد خاصی برای کنتاکت ها انتخاب شود و سوئیچ ها را می توان بر اساس توانایی آنها در دفع نفوذ خطرات محیطی انتخاب کرد که در زیر توضیح داده شده است.

این سوئیچ‌ها معمولاً با چند سوراخ روی کیس تعبیه می‌شوند که برای بستن آن‌ها به هر سطح یا وسیله‌ای مورد نیاز است. سوئیچ ها معمولاً اجزای کوچک و مستطیلی شکل هستند که کاملاً مستقل هستند و نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند. هزینه کم آنها تعویض آنها را در صورت فرسودگی به اندازه کافی آسان می کند، که در بهترین حالت به ندرت اتفاق می افتد.

میکروسوئیچ‌ها بر اساس حالت عادی، تعداد قطب‌ها و پرتاب‌هایی که دارند و نوع محفظه‌ای که در آن قرار دارند، متمایز می‌شوند. طرح‌هایی وجود دارند که برای استفاده بر روی بردهای مدار چاپی و طرح‌هایی در نظر گرفته شده‌اند که می‌توانند در جای خود محکم شوند. با مهره شش گوش اندازه جمع و جور و قابلیت اطمینان این قطعات به این معنی است که انواع مختلفی وجود دارد، زیرا استفاده های زیادی برای میکروسوئیچ ها وجود دارد.

میکروسوئیچ ها بر اساس ویژگی های الکتریکی شان نیز متمایز می شوند. این ها دستگاه های کوچکی هستند و عموما فقط برای حمل جریان و ولتاژ کم طراحی شده اند. با این حال، طرح هایی وجود دارند که در برنامه های کاربردی تر مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید سافت استارتر زینمس

برنامه های کاربردی برای میکرو سوئیچ ها

میکرو سوئیچ هایی که ما می توانیم ارائه دهیم معمولاً در برنامه های کاربردی لوازم خانگی، ساختمان، اتوماسیون و برنامه های امنیتی استفاده می شود. مثلا:

دکمه های فشار برای زنگ هشدار و نقاط تماس
روشن کردن دستگاه ها در دوربین های مدار بسته
در صورت جدا شدن دستگاه، هشدار می دهد
برنامه های کاربردی HVAC
دسترسی به کنترل پنل ها
دکمه های آسانسور و قفل درب
کنترل های تایمر
دکمه های ماشین لباسشویی، قفل درب و تشخیص سطح آب
واحدهای تهویه مطبوع
یخچال – دستگاه پخش یخ و آب
پلوپز و مایکروویو – قفل و دکمه درب.

مزایای استفاده از میکرو سوئیچ ها

همانطور که در بالا گفته شد، مزیت اصلی استفاده از میکرو سوئیچ ارزان بودن آنها به همراه عمر طولانی و نگهداری کم آنهاست. میکرو سوئیچ ها نیز همه کاره هستند. برخی از میکرو سوئیچ ها دارای رتبه حفاظتی IP67 هستند که به این معنی است که در برابر گرد و غبار و آب مقاوم هستند. این به آنها امکان می دهد در شرایطی کار کنند که در معرض گرد و غبار و آب هستند و همچنان به درستی عمل می کنند.

خرید کلید حرارتی زیمنس

میکروسوئیچ
میکروسوئیچ

چه نوع برنامه هایی به میکروسوئیچ نیاز دارند؟

میکروسوئیچ ها وسایل بسیار رایجی هستند. آنها در دستگاه های مصرف کننده، تجهیزات صنعتی و غیره استفاده می شوند.

یکی از رایج ترین کاربردهای این دستگاه ها در اینترلاک درب ها می باشد. این موارد در دستگاه های مصرف کننده، به ویژه در اجاق های مایکروویو، که در آن قبل از روشن شدن برق دستگاه باید بسته شود، رایج است.

میکروسوئیچ ها همچنین در دستگاه های تراز، مانند دستگاه های مورد استفاده در دستگاه های خودکار استفاده می شوند. در آسانسور از این وسایل در درب به عنوان کلید ایمنی استفاده می شود. این دستگاه ها همچنین برای تشخیص گیرکردن کاغذ در دستگاه کپی و برای اهداف بی شمار دیگر استفاده می شوند.

میکروسوئیچ ها را می توان به گونه ای طراحی کرد که بسیار حساس باشند. چنین طرح هایی را می توان در تجهیزات بسیار دقیق استفاده کرد، مانند تجهیزاتی که جریان هوا یا گازهای دیگر را در یک سیستم اندازه گیری می کند. همچنین می توان از آنها برای تشخیص فشار و دما استفاده کرد.

این دستگاه ها به طور گسترده در صنعت و اغلب در مدارهای کنترل استفاده می شوند. گاهی اوقات از آنها به عنوان وسیله مستقیم روشن و خاموش کردن تجهیزات نیز استفاده می شود.

خرید کنتاکتور زیمنس

ویژگی های میکروسوئیچ ها چیست؟

میکروسوئیچ ها قطعات الکتریکی بسیار رایجی هستند و تغییرات زیادی در طراحی وجود دارد. بسته به استفاده از آنها و نوع شرایطی که در طول استفاده تحمل می کنند، ویژگی های مختلفی باید در نظر گرفته شود.

تماس با رتبه فعلی
این معیار آمپراژی است که کنتاکت ها می توانند حمل کنند. در حالی که بیشتر این سوئیچ ها در سطوح جریان پایین تر استفاده می شوند، طرح هایی وجود دارند که برای کاربردهای جریان بالاتر مانند کنترل کننده واقعی یک موتور الکتریکی یا دستگاه دیگری در نظر گرفته شده اند.

نوع ترمینال
میکروسوئیچ‌ها گزینه‌های نصب انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهند و با توجه به اندازه‌شان، می‌توان از آنها بر روی بردهای مدار چاپی استفاده کرد. گزینه های نوع ترمینال به طور مناسب گسترده هستند. آنها شامل لوگ ها، پایه های PCB در زوایای مختلف، پیچ ها و موارد دیگر هستند. برخی از پایه ها به گونه ای طراحی شده اند که در جای خود لحیم شوند.

نوع محرک
این به سادگی نوعی محرک است که در واقع مخاطبین را در دستگاه پرتاب می کند. انواع مختلفی وجود دارد. محرک های دکمه ای مانند انواع اهرمی بسیار محبوب هستند. انواع وسیعی از آن‌ها وجود دارد، مانند اهرم‌های لولای بلند، اهرم‌های بلند و اهرم‌های بلند مستقیم که در محرک‌های اهرمی تغییراتی دارند. همچنین طرح های غلتکی، طرح های فنری و غیره نیز وجود دارد.

پیکربندی تماس
تنظیمات تماس برای این سوئیچ ها مانند هر سوئیچ دیگری است. آنها شامل طرح های معمولی باز و معمولاً بسته با پیکربندی های مختلف قطب و پرتاب در دسترس هستند.

رتبه بندی IP
IP Rating مخفف عبارت Ingress Protection Rating است. این معیاری است که نشان می دهد چقدر دستگاه در برابر نفوذ محافظت می شود. رتبه‌بندی‌ها برای همه چیز از اعضای بدن گرفته تا مواد خاص مانند آب و سایر مواد شیمیایی اعمال می‌شود. این سیستم رتبه بندی به گونه ای طراحی شده است که کمی خاص تر از اینکه بگوییم یک سوئیچ ضد آب است یا آن را با اصطلاح مبهم دیگری توصیف کنیم.

به عنوان مثال، حفاظت از ورود مایع در یک دستگاه می تواند برای شرایطی که در آن چکه، پاشیده شدن، پاشیدن یا آب ریخته شده است، مناسب باشد. این به طراح این امکان را می دهد که مطمئن شود دستگاهی که انتخاب می کند برای شرایطی که تحت آن کار می کند مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس