ایران پرتو

نمایندگی فروش محصولات زیمنس

اجزای اصلی میکروسوئیچ چیست؟

میکروسوئیچ

اجزای اصلی میکروسوئیچ چیست؟

1- شاسی یا اهرم جهت برخورد اشیاء و عملکرد میکروسوئیچ
2- عملگر که به اهرم متصل بوده و با ضربه به اهرم و حرکت آن به شیوهای مختلف ( خطی، دورانی …)، کنتاکت ها را به حالت قطع یا وصل می برد
3- کنتاکت ها هستند که توسط عملگر کنترل می شوند
4- پایانه ها که متصل به کنتاکت ها هستند و راه ارتباطی بین سیم های متصل به پایانه ها به سوئیچ می باشند.

خرید سافت استارتر زینمس

کاربرد میکرو سوییچ چیست؟

1- کنترل لامپ ها یا موتورهای کوچک
2- تایمر موتوری
3- ماشین های برش
4- بالابرها
5- نوارنقاله ها
6- کنترل آسانسورها

خرید کنتاکتور زیمنس

انواع میکروسوئیچ ها

انواع میکروسوئیچ ها به دوسته کلی میکروسوئیچ اهرمی که به صورت حول یک محور یا شعاعی عمل می کنند و میکروسوئیچ پیستونی که با کشیدن و فشردن پیستون عمل می کنند وجود دارند، هر کدام از انواع متنوعی ساخته شده اند تا در موارد مختلفی کاربرد داشته باشند جدا از آنها انواع دیگری نظیر تنظیم مجدد و نوع کلید دار یا لچ و نوع بی سیم موجود می باشد که در نوع تنظیم مجدد با فعال شدن آنها دیگر به حالت اولیه باز نگشته و بازگشت آنها دستی انجام می شود، در نوع کلید دار که همراه با کلید می باشد دارای یک حفره بوده و با خارج کردن کلید از حفره سوئیچ فعال می شود و با گذاشتن کلید قطع می گردد.

میکروسوئیچ
میکروسوئیچ

1) میکروسوییچ پیستونی چیست؟

از نوع پیستونی انواع مختلفی می باشد که به شرح زیر است:

a) پیستونی کششی
بر روی این نوع یک طناب یا حلقه تعبیه شده است که به سوئیچ متصل می باشد و با کشیدن آنها باعث باز شدن فنر داخلی و فعال شدن سوئیچ میشود.

b) پیستونی غلطک دار
از این نوع سوئیچ در مواردی به کار گرفته می شود که جهت اعمال نیرو به آن عمودی نباشد. به این منظور که در چنین مواردی غلطک موجود بر روی آن نیمی از نیروی غیر عمودی یا زاویه دار را به عمودی تبدیل کرده و باعث فعال شدن سوئیچ می شود. نوع جانبی این سوئیچ وجود دارد که تنها تفاوت آن با غلطک دار معمولی محل قرار گیری پیستون می باشد که به صورت جانبی با سوئیچ قرار دارد.

c) پیستونی گرد
در این نوع با وارد شدن نیروی عمودی بر آن سوئیچ فعال می شود. البته سر پیستون می تواند در اندازه های مختلفی و انواع گوناگونی وجود داشته باشد. نوع جانبی این سوئیچ وجود دارد از نظر تفاوت با نوع قبل این است که سر پیستون به حالت جانبی قرار دارد و با سوئیچ عمود نمی باشد.

خرید کلید حرارتی زیمنس

2) میکرو سوئیچ اهرمی چیست؟

از نوع اهرمی انواع مختلفی موجود می باشند که به شرح زیر است:

a) اهرمی دوار
این نوع را به دلیل مکانیزم آن می توان بر روی یک محور نصب کرده تا با حرکت آن میکروسوئیچ هم فعال شود و برای شمارش تعداد دور یک دستگاه به کار می رود.

b) اهرمی میله ای
این نوع شامل یک میله نازک با طول نسبتا زیاد (10 سانتی) می باشد که با برخورد و یا حرکت این میله ها میکروسوئیچ فعال می شود.

c) اهرمی غلطک دار
در این نوع از میکروسوئیچ بخشی که با اشیاء دیگر برخورد می کند به شکل غلطکی بوده، با اعمال نیرو به غلطک باعث دوران شده و می تواند نیرویی که باعث فعال شدن اهرم میکروسوئیچ می شود را کاهش دهد.

d) اهرمی انعطاف پذیر
این نوع میکروسوئیچ دارای یک میله همانند میکروسوئیچ میله ای می باشد و از نظر ظاهری همانند آنها است و با برخورد هدف از هر جهتی به میله آن، میکروسوئیچ فعال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس