پاسخ سوالات شما در مورد سافت استاتر زیمنس، درایو و کنتاکتور زیمنس

برند زیمنس آلمان تجهیزات صنعتی بسیار با کیفیتی را در سطح جهان ارائه می‌دهد. سافت استارتر زیمنس، درایو زیمنس و کنتاکتور زیمنس از پرکاربردترین تجهیزات صنعتی هستند که استفاده از آن‌ها مزایای بسیاری را برای شما به ارمغان خواهد آورد. اگر مایل هستید بدانید که هر کدام از این قطعات چه کاربردی دارند، چه مزایایی برای شما خواهند داشت، قیمت آن‌ها چقدر است و از چه اجزایی تشکیل شده اند، در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید. در این مقاله پاسخ تمام پرسش‌های شما در این زمینه را ارائه خواهیم داد.

 

سافت استاتر زیمنس

سافت استاتر زیمنس چیست و چه کاربردی دارد؟

سافت استارتر‌ زیمنس در تجهیزات صنعتی که بار اینرسی (لختی) بالایی داشته و نیاز به هجوم جریان زیادی دارند استفاده می شود. به عنوان نمونه ای از این تجهیرات، می‌توان به دستگاه اسکرابر هوا و دستگاه گردگیر اشاره کرد. این دستگاه‌ها، فن‌های بزرگی درون خودشان دارند.

به حرکت در آوردن فن در این دستگاه‌ها کمی زمان خواهد برد. اما زمانی که فن شروع به حرکت کند، فشار جریان و گشتاور بر روی موتور کاهش پیدا خواهد کرد. در این سیستم‌ها فن هوا را وارد فیلتر‌ها می کند. ذرات گرد و غبا ردرون فیلتر‌ها جمع می شوند. به این صورت، هوای پاکیزه به کارخانه وارد می‌شود.

 

از سافت استاتر زیمنس در چه صنایعی استفاده می‌شود؟

سافت استاتر زیمنس در سراسر جهان کاربرد‌های بسیار گسترده ای در صنایع دارد. برخی از کاربرد‌های بسیار مهم این سافت استاتر در صنایع، عبارت است از:

سیستم ذخیره آب

تجهیزات ذخیره آب یکی دیگر از تجهیزاتی هستند که سافت استارتر‌ها در آن‌ها نقش مهمی دارند. چرا که زمانی که در یک فرآیند از پمپ استفاده می‌شود، فرآیند باید به نحوی نرم و آرام شروع شود. در غیر این صورت، به سیستم آب فشار وارد خواهد آمد و ممکن است تبعات خطرناکی در پی داشته باشد.

سیستم‌های نقاله حمل بار سنگین

سافت استارتر زیمنس در سیستم‌های نقاله که برای حمل بار‌های سنگین استفاده می‌شوند نیز کاربرد بسیار دارد. به این صورت که سافت استارتر درون پنل کنترل قرار می‌گیرد و جریان متناوب نیز در بالای آن قرار می گیرد. در این حالت سافت استارتر جریان متناوب را به موتور انتقال می دهد.

 

روش‌های کنترل سافت استارتر زیمنس

سافت استارتر زیمنس را می‌توان به وسیله سیم کشی قطع و وصل مستقیم، یا هم چنین به وسیله اترنت کنترل کرد. این دو روش هر دو ویژگی‌های مثبت و منفی خاص خودشان را دارند.

اگر از سیگنال قطع و وصل مستقیم استفاده کنید به پی ال سی نیاز نخواهید داشت. این روش هزینه کمتری نیز برای شما در پی خواهد داشت. اگر از اترنت برای کنترل سافت استارت‌های زیمنس استفاده کنید، باید از پی ال سی نیز استفاده کنید. اما مزیت آن این است که میتوانید فیدبک بگیرید. در واقع در این حالت قابلیت‌های کنترل و نظارت بیشتری بر فرآیند خواهید داشت.

مزایای استفاده از سافت استارتر زیمنس

سافت استارتر زیمنس با کیفیت عالی و قیمت مناسب، مزایای بسیاری را برای شما به ارمغان خواهد آورد. از جمله این که:

افزایش طول عمر دستگاه

با استفاده از سافت استارتر‌ زیمنس می‌توانید راه اندازی دستگاه‌ها به نحوی بسیار نرم و یکنواخت انجام خواهد شد. با استفاده از این سافت استاتر‌ها، گشتاور به نحوی کنترل خواهد شد که به تدریج افزایش پیدا کند. بسیاری از دستگاه‌های صنعتی به علت راه اندازی شدید آسیب می‌بینند. اما سافت استاتر‌های زیمنس دستگاه شما را در برابر این آسیب‌ها محافظت خواهند کرد در نتیجه، عمر آن دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد.

صرفه جویی در هزینه

همان طور که گفتیم، این سافت استاترها دستگاه‌ها و تجهیزات صنعتی را در برابر آسیب‌های وارده بر اثر راه اندازی شدید محافظت می کنند. در نتیجه، نیازی به صرف هزینه‌های بسیار برای تعمیر دستگاه و رفع آسیب‌های آن نخواهید داشت.

عملکرد آسان

کار کردن با سافت استارتر زیمنس بسیار آسان و راحت است. به محض این که سافت استارتر را به موتور متصل کنید، دیگر نیازی نیست که نگران چگونگی عملکرد آن باشید. سافت استاتر زیمنس با تنظیم کردن سه چهار پارامتر به راحتی تنظیم می‌شود. البته تنظیمات دیگری نیز وجود دارند اما معمولا فقط در شرایط خاص به آنها نیاز خواهید داشت.

کاربرد وسیع

زمانی که از سافت استارتر زیمنس استفاده می کنید، با محدودیت‌های چندانی روبرو نخواهید بود. چرا که سافت استارتر‌ زیمنس برای تقریبا همه ی موتور‌های القایی مناسب است. پس می‌توانید در مورد کاربرد وسیع آن‌ها مطمئن باشید.

جلوگیری از داغ شدن موتور

سافت استاتر زیمنس از داغ شدن موتور دستگاه شما جلوگیری می کند. سافت استارتر زیمنس باعث می‌شود که موتور در شروع کار با جریان شدیدی روبرو نشود و به همین دلیل داغ نخواهد کرد.

ذخیره انرژی

سافت استارتر زیمنس نسبت به محیط زیست آسیب نمی‌رسانند. یکی از مزیت های مهم آن، این است که انرژی را تا حد خوبی ذخیره می‌کنند.

 

مقاله مرتبط: نمایندگی فشار ضعیف زیمنس

 

 

خطرات استفاده نکردن از سافت استاتر مناسب

اگر برای راه اندازی موتور از سافت استاتر مناسب و باکیفیتی مثل سافت استارتر زیمنس استفاده نکنید، خطرات و آسیب های بسیاری به تجهیزات شما وارد خواهد شد. از جمله این که:

چرخ‌های زنجیر‌ها و همچنین کوپلینگ و یاتاقان در معرض فرسودگی و آسیب دیدگی قرار خواهند گرفت.
تسمه و پولی‌ها دچار فرسودگی خواهند شد.
کنتاکتورها در اثر شدت جریان، آسیب خواهند دید.
شبکه اطراف موتور دچار افت جریان خواهد شد.

زیمنس دارای درایو‌هایی با فرکانس متغیر است و از این درایو‌ها برای پاسخگویی به طیف کامل تبدیل انرژی استفاده می‌کند. این درایو‌ها در بهینه سازی بهره وری از انرژی نقش بسیاری دارند. درایو‌های زیمنس شامل:

درایو‌های موتور با ولتاژ پایین و فرکانس متغیر
درایوهایی با ولتاژ متوسط
درایو‌های DC است.

 

درایو زیمنس

 

درایو زیمنس چیست؟

درایو یا همان کنترل گر زیمنس قطعه ای است که در موتور‌های الکتریکی به کار می‌رود تا وضعیت گردش موتور را تنظیم و مدیریت کند. یکی دیگر از وظایف درایو زیمنس، کنترل دور موتور در الکتروموتور‌ها می‌باشد. هم چنین این درایو قادر است که موتور را به نحوی کنترل شده روشن یا خاموش کند. بنابراین وظایف درایو‌های زیمنس را به طور خلاقه این گونه شرح میدهیم:

کنترل رفتار و وضعیت گردش موتور
قابلیت تنظیم دور موتور
کنترل دور موتور در الکتروموتور‌ها
روشن یا خاموش کردن موتور به نحوی کنترل شده

انواع درایو زیمنس

برخی از انواع درایو زیمنس ساخته شده توسط شرکت زیمنس آلمان را در ذیل بررسی می‌کنیم:

SINAMICS 6SL3210_5BE22_2UV0 درایو زیمنس آلمان : این مدل درایو زیمنس آلمان یکی از تجهیزات بسیار پرکاربرد در راه اندازی موتور‌های سه فاز است. از این مدل درایو برای راه اندازی موتور‌هایی با توان پایین در محدوده ولتاژ 380 تا 480 استفاده می‌شود. این درایو از پروتکل های ارتباطی مختلف و قابلیت اتصال به PLC برخوردار است. در راه اندازی ماشین آلات سبک، فن، نوار نقاله‌ها و … از این مدل درایو زیمنس ساخت آلمان استفاده می‌شود.

 

مزیت‌ها و ویژگی‌های خاص این درایو به طور خلاصه عبارت اند از:

کارکرد عالی برای موتورهایی با توان پایین
بسیار مناسب برای راه اندازی ماشین آلات سبک، نوار نقاله‌ها، فن و …

 

انواع Micromaster درایو زیمنس

این مدل درایو‌های زیمنس از پرفروش ترین درایو‌ها در سطح جهان محسوب می‌شوند که در بسیاری از صنایع در کل جهان کاربرد دارند. یکی از مزیت‌های مهم این درایو این است که از موتور حفاظت می‌کند. به علاوه، سرعت را کنترل کرده و از اضافه جریان و اضافه ولتاژ حفاظت به عمل می‌آورد. درایو Micromaster 420 در مواقعی به کار می‌رود که به چند سرعت متفاوت نیاز هست و در عین حال فرایند کنترلی پیچیده ای وجود ندارد. این نوع درایو نیز همانند باقی درایو‌های زیمنس طراحی ماژولار دارد. به راحتی می توان از از قسمت جلوی این درایو به جهت نصب پنل کنترلی و ماژول ارتباطی استفاده کرد.

بنابراین، مزیت‌های استفاده از این نوع درایو را به طور خلاصه اینگونه شرح می‌دهیم:

جزو پرفروش ترین درایو‌ها محسوب می‌شود که در صنایع جهانی با استقبال فراوانی روبرو شده است.
حفاظت از موتور و بالا بردن طول عمر موتور
کنترل سرعت
محافظت از اضافه جریان و اضافه ولتاژ
دارای طراحی ماژولار و قابلیت استفاده از قسمت جلوی درایو جهت نصب پنل کنترلی و ماژول ارتباطی

درایو‌های زیمنس میکرومستر 430

جالب است بدانید که درایو زیمنس میکرومستر 430 پرکاربرد ترین درایو در مجموعه میکرومستر به شمار می‌رود. این درایو حالت بی باری پمپ را به راحتی تشخیص می‌دهد و در زمان درست از کار کردن موتور به هنگام بی باری جلوگیری می‌کند. همان طور که می‌دانید کار کردن موتور در هنگام بی باری خطراتی را به همراه دارد. بنابراین این درایو از این خطرات جلوگیری می‌کند.

و اما مزایا:

پرکاربرد ترین درایو در مجموعه میکرومستر
جلوگیری از کار کردن موتور به هنگام بی باری و در نتیجه جلوگیری از خطرات احتمالی
درایو زیمنس میکرومستر 440

این درایو یک تفاوت عمده با دیگر درایوهای این مجموعه دارد و آن تفاوت این است که حجم بسیار کمی را اشغال می‌کند. هم چنین، درایو زیمنس میکرومستر 440 دارای پی ال سی داخلی است و به همین دلیل از امکان برنامه نویسی برای اپراتور برخوردار است. مزیت‌های این درایو را به طور خلاصه اینگونه شرح می‌دهیم:

اشغال کردن حجم بسیار کم
برخورداری از پی ال سی داخلی
برخورداری از امکان برنامه نویسی برای اپراتور

سایر انواع درایو زیمنس آلمان

سایر انواع درایو‌های زیمنس آلمان عبارت اند از درایو سینامیکس V20، درایو‌های سینامیکس زیمنس V90، و همچنین درایو‌های زیمنس ساخت آلمان سری S و G.

 

مزایای درایو زیمنس چیست؟

همانطور که گفتیم درایو زیمنس ساخت آلمان از مزیت‌های بسیاری برخوردار است و به همین دلیل است که در سطح جهانی بسیار پرکاربرد می‌باشد. اما چه مزیت‌هایی در این نوع درایو وجود دارند که آن را از دیگر درایو‌ها متمایز می‌کند؟ درایو زیمنس از چه ویژگی‌های خاصی برخوردار است؟

درایو زیمنس قابلیت بالایی در حفاظت از موتور‌ها، کاربری آسان، حفظ محیط زیست و صرفه جویی در انرژی، و … دارد. هم چنین، مقرون به صرفه است و از عمر بالایی برخوردار است. در ادامه این مقاله تمام این موارد را شرح می‌دهیم. به این موارد توجه کنید:

محافظت از موتور‌ها

درایو زیمنس از موتورهای AC و DC محافظت می کند و از آسیب دیدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. بنابراین با استفاده کردن از این درایوها، نه تنها می‌توانید از قابلیت‌های دیگر آن‌ها بهره ببرید، بلکه عمر موتور‌های AC و DC را نیز افزایش خواهید داد.

دوستدار محیط زیست

این درایو‌ها حافظ محیط زیست هستند و در کاهش مصرف انرژی نقش بسیاری دارند. بنابراین با استفاده از این درایو‌ها می‌توانید به محیط زیست نیز کمک کنید. علاوه بر آن، با صرفه جویی در مصرف انرژی، هزینه‌های خود شما نیز پاین تر خواهد آمد.

کاربری آسان

اگر نگران هستید که کار کردن با این درایو برای شما مشکل باشد، هیچ جای نگرانی نیست. چرا که کار کردن با این درایو آسان است و از امکانات نرم افزاری قدرتمندی برخوردار است. این درایو‌ها مجهز به مدیریت کنترل از راه دور نیز هستند.

قابلیت‌های بالا

درایو‌های زیمنس از قابلیت شبکه شدن برخوردار هستند و می‌توانند پارامتر‌های موتور و درایو را دریافت کنند و انتقال دهند.

عمر بالا و مقرون به صرفه

عمر این درایوها بالا است و مدت زیادی می‌توانید از کارکرد مفید آنها استفاده کنید. اگر به این ویژگی درایو‌های زیمنس توجه کنیم، نشان دهنده مقرون به صرفه بودن آن‌ها نیز است. چرا که با صرف یک بار هزینه، می‌توانید سال‌ها بدون نیاز به تعمیرات و مخارج اضافه از این درایوها استفاده کنید.

 

قیمت درایو زیمنس

درایو ( یا همان کنترل کننده) زیمنس با قیمتهای متفاوتی موجود است. در واقع قیمت این درایو‌ها به نوع تکنولوژی که در ساخت آن‌ها به کار رفته بستگی دارد. هرچه تکنولوژی پیشرفته تری برای ساخت این درایوها به کار رفته باشد، طبیعتا هزینه آن نیز بالاتر خواهد بود. البته کاربرد این درایوها نیز در قیمت نهایی آن تاثیر دارد.

درایو زیمنس در صنعت چه کاربرد‌هایی دارد؟

درایو‌های زیمنس به طور گسترده در صنعت جهانی استفاده می‌شوند. دلیل این که از این درایوها بیشتر در صنعت استفاده می‌شود، این است که درایو‌های زیمنس از IGBT بسیار قوی برخوردار هستند. برخی از موارد استفاده از درایوهای زیمنس ساخت آلمان عبارت اند از:

موتور‌های آسانسور
ماشین‌های سی ان سی
در کارخانه‌های سیمان
و به طور کلی در تمام صنایعی که به کنترل موتور نیاز دارند

 

کنتاکتور زیمنس چیست؟

کنتاکتور زیمنس در واقع قطعه ای است که از آن برای کنترل الکتریکی قطعات استفاده می‌شود. کنتاکتور زیمنس برای کلیدزنی یک مدار قدرت یا مدار کنترل به کار می‌رود. در واقع می‌توان گفت که کنتاکتورهای زیمنس نوعی رله کنترل شده میباشد که قابلیت جریان دهی بسیار بالایی دارد. تفاوت کنتاکتور با رله نیز در همینجا مشخص می‌شود، چرا که از رله نمی‌توان در مدار‌هایی با جریان بیش از 10 آمپر استفاده کرد. در حالی که کنتاکتور زیمنس می‌تواند در مدارهایی تا 12500 آمپر نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

وظیفه اصلی کنتاکتور‌های زیمنس، این است که قدرت را به موتور (یا هر مصرف کننده دیگری) متصل کند یا از آن قطع نماید. از ویژگی‌های مهم کنتاکتور‌های زیمنس، “فرمان پذیر بودن” آن است. بر اساس این ویژگی، شما میتوانید بر اساس سیگنال، زمان قطع و وصل را خودتان تعیین کنید. به نحوی که اگر “اضافه بار” یا “عدم توان فاز‌ها” رخ بدهد، کنتاکتور خود به خود توان را قطع کند. در نتیجه ی این کار از موتور نیز حفاظت خواهد شد.

 

تفاوت کنتاکتور زیمنس با سافت استاتر زیمنس

در ابتدای این مقاله در مورد سافت استاتر‌های زیمنس توضیح دادیم. در این بخش اشاره می‌کنیم که تفاوت‌ها و شباهت‌هایی بین کنتاکتور زیمنس و سافت استاتر زیمنس وجود دارد. این دو قطعه هر دو به جهت انتقال توان الکتریکی به موتور استفاده می‌شوند و کنترل پذیر هستند. اما تفاوت آن‌ها در این است که سافت استاتر زیمنس توان را به صورت تدریجی به موتور منتقل می کند، در حالی که کنتاکتور زیمنس توان را به صورت یکباره به موتور انتقال می دهد.

 

کنتاکتور زیمنس شامل چه اجزایی است؟

کنتاکتور‌های زیمنس از سه بخش اصلی برخوردار است:

تیغه (یا پلاتین):

تیغه یا همان پلاتین در کنتاکتور‌های زیمنس اغلب از دو بخش تشکیل شده است که شامل تیغه قدرت و همچنین تیغه فرمان است. تیغه قدرت وظیفه هدایت جریان الکتریکی را بر عهده دارد و پس از هر بار تحریک شدن بوبین، جریان الکتریکی را هدایت می‌کند. تیغه فرمان نیز در مدار فرمان کاربرد دارد. تیغه فرمان دارای دو حالت است: حالت نرمالی باز و حالت نرمالی بسته.

بوبین:

این قطعه در واقع نوعی هسته مغناطیسی است که به حالتی سیم پیچی شده دارد. وظیفه بوبین این است که نیروی مورد نیاز جهت اتصال تیغه های زیمنس را فراهم کند.

هسته مغناطیسی:

هسته مغناطیسی که یکی از اجزای داخلی کنتاکتور است، به دو بخش تقسیم بندی می‌شود: هسته ثابت و هسته متحرک. بوبین بر روی قسمت ثابت هسته نصب می‌شود. قسمت متحرک هسته مغناطیسی نیز به وسیله فنر از کنتاکت‌های ثابت جدا می‌شود تا به این صورت از بروز آسیب‌های احتمالی ناشی از نوسان و بار جرقه اتصال جلوگیری شود.

بدنه یا همان محفظه:

بدنه یا همان محفظه در کنتاکتور زیمنس وظیفه دارد بین پلاتین‌ها را ایزوله کند. در واقع به جهت حفاظت به کار می‌رود.

پیج‌ها:

تعدادی پیچ در قسمت بیرونی کنتاکتور وجود دارند. وظیفه این پیچ‌ها متصل نگه داشتن سیم‌های برق است.

نشانگر:

نشانگر نیز بخشی از قسمت بیرونی کنتاکتور است. نشانگر قسمت نارنجی رنگی است که به بوبین متصل است. وقتی کنتاکتور وصل باشد نشانگر پایین می‌رود اما وقتی کنتاکتور قطع باشد، نشانگر هم سطح با کنتاکتور قرار می‌گیرد.

 

کنتاکتور زیمنس در چه دسته بندی‌هایی موجود است؟

کنتاکتور زیمنس در سایز‌های مختلفی دسته بندی می‌شوند. این سایز‌ها عبارت اند از: S00 و S1 و S2 و S3 و S6 تا S12
کنتاکتور‌های زیمنس در دو نوع قدیم و جدید در بازار ایران شناخته می‌شوند. نوع قدیم کنتاکتور‌های زیمنس با پسوند 3RT10 در بازار ایران موجود است. نوع جدید این کنتاکتور‌ها نیز با پسوند 3RT20 شناخته می‌شوند.

مزیت‌های بسیار جالب کنتاکتور زیمنس

کنتاکتور‌های زیمنس از مزیت‌های بسیار جالبی برخوردار هستند که باعث می شود بهترین گزینه برای استفاده شما باشند. از جمله مزیت‌های جالب کنتاکتور‌های زیمنس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عملکرد مطمئن

این نوع کنتاکتور عملکردی بسیار مطمئن دارد و با بالاترین کیفیت ممکن ساخته شده است. به همین دلیل است که در سراسر جهان به طور گسترده از این کنتاکتور در صنایع استفاده می‌شود.

مناسب برای شرایط گوناگون

کنتاکتور‌های زیمنس به نحوی ساخته شده اند که در شرایط آب و هوایی گوناگون قابل استفاده باشد. این موضوع یک مزیت بسیار مهم محسوب میشود چرا که با استفاده از این کنتاکتور‌ها دیگر نیازی نیست که نگران شرایط آب و هوایی باشید. حتی در شرایط آب و هوایی سخت هم می‌توان از این کنتاکتورها استفاده کرد.

طول عمر زیاد

کنتاکتور‌های زیمنس نسبت به کلید‌ها طول عمر بیشتری دارد چرا که از قابلیت قطع و وصل در دفعات زیاد برخوردار است. بنابراین می‌توانید دفعات زیادی از یک کنتاکتور استفاده کنید بدون این که نیاز باشد هر بار هزینه جداگانه ای به عمل بیاورید.

قابلیت صدور فرمان از چند محل

یکی از قابلیت‌های جالب کنتاکتور این است که امکان صدور فرمان از چند محل را در اختیار شما می‌گذارد. شما می‌توانید شستی‌های قطع و وصل نامحدودی را برای این کنتاکتور طراحی کرده و نصب کنید. در این صورت از هر تعداد محلی که مایل باشید می‌توانید به کنتاکتور فرمان صادر کنید.

سرعت قطع و وصل بالا

فرمان‌هایی که به این کنتاکتور داده می‌شود به سرعت به اجرا درآورده خواهد شد. بنابراین سرعت قطع و وصل شدن کنتاکتور زیمنس بسیار بالا است که از مزیت های آن شمرده می‌شود.

انطباق کد‌ها

یکی دیگر از مزیت‌ها کنتاکتور‌های زیمنس این است که کد‌های این محصول با کدبندی‌های نرم افزار سایروس منطبق است.

 

قیمت کنتاکتور زیمنس

کنتاکتور زیمنس از قابلیت‌های بسیار بالایی دارد و در عین حال بسیار مقرون به صرفه است. شروع قیمت این کنتاکتور در بازار ایران اغلب از 140،000 تومان است و بسته به مدل کنتاکتوری که شما انتخاب می‌کنید، می تواند متغیر باشد. ضمناً شما عزیزان همواره می توانید برای استعلام قیمت انواع قطعات زیمنس از جمله: قیمت کنتاکتور زیمنس، قیمت درایو زیمنس و قیمت سافت استارتر زیمنس با کارشناسان ایران پرتو تماس گرفته و یا به صفحه محصولات مد نظر در سایت ما مراجعه فرمایید.

 

انواع کنتاکتور زیمنس

کنتاکتورهای زیمنس در بازار ایران و جهان از انواع مختلفی برخوردار هستند. به طور کلی کنتاکتور زیمنس در ولتاژ‌ها و اندازه‌های متفاوتی موجود است ( از 1 آمپر تا 1000 آمپر). هرچه یک کنتاکتور ولتاژ بالاتری را پشتیبانی کند، اندازه و ابعاد آن نیز بزرگتر خواهد بود. به طور که کنتاکتور‌های 1000 آمپر ابعاد بسیار بزرگ و وزن بسیار زیادی دارند.

 

نتیجه گیری

از این که تا پایان این مقاله همراه ما بوده اید، سپاسگزاریم. سافت استارتر، کنتاکتور و درایو زیمنس در انواع مختلف و با قیمت‌های بسیار مقرون به صرفه موجود است. برای اطلاع از قیمت دقیق هر کدام از این مدل‌ها، با ما ارتباط برقرار کنید. آیا شما تجربه استفاده از این قطعات زیمنس را داشته اید؟ نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

اینستاگرام ما رو هم دنبال کنید