ایران پرتو

نمایندگی فروش محصولات زیمنس

۶ کاربرد طلایی سافت استارتر زیمنس

۶ کاربرد طلایی سافت استارتر زیمنس

۶ کاربرد سافت استارتر زیمنس در صنعت برق

۶ کاربرد طلایی سافت استارتر در صنعت برق را میدانید؟ سافت استارترهای شرکت زیمنس آلمان در مدل های متنوعی با توان ها مختلف در حال تولید هستند. سافت استارتر زیمنس بهترین محصول برای زمانی است که روش راه اندازی مستقیم یا روش راه اندازی ستاره / مثلث برای موتور های سه فاز مناسب نباشد، زیرا ضربه های مکانیکی در دستگاه یا افت ولتاژ در سیستم منبع تغذیه اغلب می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. با زیمنس تهران ایران پرتو  و مقاله آموزشی کاربرد سافت استارتر زیمنس همراه باشید.

 

۱٫ سافت استارتر با قابلیت اتصال به موتور سه فاز به صورت مثلثی

• کاهش جریان راه اندازی
• استفاده حداکثری از توان موتور
• کنترل کردن گشتاور در یرخی از سری های سافت استارتر

۲٫ سافت استارتر و محافظت از اضافه بار

دلایل متعددی برای افزایش جریان های سیم پیچ های دور موتور وجود دارد. در برخی از سافت استارترها یک ورودی جهت اتصال ترانس CT تعبیه شده است، با برقراری این اتصال تشخیص خطا در مسیر جریان صورت می گیرد و موتور را قطع می نماید.

۳٫ سافت استارتر با قابلیت کنترل بالانس نبودن ولتاژ یک، دو یا سه فاز

با سافت استارتر ها می توان بالانس نبودن را کنترل کرد. زمانی که ولتاژ فاز ها بالانس نباشند یا با قطع شدن یکی از فیوز های NH در مدار رو به رو شوید، در این وضعیت سافت استارتر ها فرمان متوقف شدن استاپ موتور را صادر می نمایند تا از موتور حفاظت کنند.

۴٫ سافت استارتر با دارا بودن کنتاکت های بای پس داخلی

کنتاکت های داخلی زمانی اتصال پیدا می کنند که موتور به صورت نرم راه اندازی شود و به دور تعیین شده برسد. در این حین زوج کنتاکت ها تریستورهای داخلی سافت استارتر از مدار خارج می کنند. علت هم اینکه زمانی که موتور راه اندازی شد دیگر نیازی به این قطعات نمی باشد. (توجه داشته باشید که زمانی که نیاز باشد موتور به صورت نرم استاپ شود دوباره وارد مدار می شود. )

۵٫ کنترل کردن گشتاور در برخی از سری های سافت استارتر

به این معنا می باشد که با تغییر ولتاژ موتور می توان گشتاور را کنترل نمود.

۶٫ سافت استارتر با کنترل حرارت موتور

به نصب سنسور حرارتی بر روی موتور سه فاز نیاز خواهید داشت. بر روی بدنه موتور باید یک مقاومت PTC نصب نمود و آن را به سافت استارتر اتصال نمود. بر روی سافت استارتر ترمینال هایی جهت اتصال این مقاومت در نظر گرفته شده است.

 

دسته بندی Soft Starter سری ۳RW

  1. سافت استارتر زیمنس با عملکرد پایه (Basic Performance Soft Starter)
  2. سافت استارتر زیمنس با عملکرد متوسط با کاربری عمومی (General Performance Soft Starter)
  3. سافت استارتر زیمنس پیشرفته با کارایی بالا (High-Performance Soft Starter)

 

سخن آخر:

کاهش ولتاژ دلیل اصلی استفاده از سافت استارترها می باشد. زیرا هر چه ولتاژ کاهش پیدا کند الکتروموتورها در حین راه اندازی شتاب کمتری دارد. سافت استارترها به گونه ای امنیت موتورها را تامین می کند. زیمنس تهران توصیه می کند در موتورهایی که دارای سرعت ثابت دارند سافت استارتر بهترین گزینه انتخابی است. سافت استارتر علاوه بر افزایش امنیت تجهیزات، در کاهش لغزش و حرکت موتورها در حین روشن شدن و انجام کار مؤثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس