ایران پرتو

نمایندگی فروش محصولات زیمنس

اتوماسیون صنعتی زیمنس

اتوماسیون صنعتی زیمنس چیست

در این مقاله، اطلاعاتی در رابطه با اتوماسیون صنعتی زیمنس در اختیار شما قرار خواهیم داد. در ادامه شما را با کاربردهایی که دارد، آشنا خواهیم ساخت.

اتوماسیون صنعتی چیست؟

هنگامی که در جهت کنترل نمودن ماشین آلات صنعتی و پروسه‌های تولید به جای استفاده از انسان، از ابزارهای کنترلی مانند کامپیوتر بهره برده شود.

با اصطلاح اتوماسیون صنعتی رو به رو خواهیم شد.
اتوماسیون صنعتی زیمنس نیز در جهت کاهش دخالت انسان در پروسه تولید از سامانه‌های کنترل و سیستم‌های کنترل صنعتی در خط تولید بهره برده است.

اتوماسیون صنعتی زیمنس
اگر بخواهیم از لحاظ لغوی معنی آن را بررسی کنیم، بهتر است بگوییم در لغت به معنای “کنترل و هدایت دستگاه به طور خودکار” می‌باشد.
امروزه در صنعت، هدف از کنترل این می‌باشد که به طور کامل به معنای لغوی اتوماسیون صنعتی زیمنس برسیم. عوامل گوناگونی وجود دارند که به عنوان یک مانع در جهت رسیدن به این هدف عمل می‌کنند و رسیدن به این هدف را دشوار کرده‌اند.
بیشتر اوقات ما با یک سیستم نیمه خودکار رو به رو هستیم که قسمتی از کنترل از طریق سیستم کنترل تعبیه شده و قسمت دیگر آن از طریق کنترل به وسیه اپراتور میسّر می‌شود.
اگر بخواهیم با اهمیت‌ترین رکن تولید صنعتی را نام ببریم، می‌توان به اتوماسیون صنعتی زیمنس اشاره نمود.

 

بخوانید: قیمت سافت استارتر زیمنس

 

قبل از اینکه اتوماسیون صنعتی زیمنس در صنعت به چشم بخورد، از دستگاه‌های گوناگونی در جهت کنترل خطوط تولید استفاده میشد. در بیشتر موارد، هنگام استفاده از این دستگاه‌ها مشکلات و محدودیت‌هایی به وجود می‌آمد. با پیدایش آن از این مشکلات کاسته شد و کارایی تجهیزات صنعتی و تولیدی به طور چشم گیری افزایش پیدا کرد.
امروزه شاهد هماهنگی میان ربات‌ها و دستگاه‌ها هستیم و همچنین شبکه‌هایی یکپارچه در نظام تولید به وجود آمده‌اند. همه‌ی این موارد نتیجه‌ به کار گیری تکنولوژی و اتوماسیون است.

مزایای اتوماسیون صنعتی:

اتوماسیون صنعتی زیمنس فقط به کنترل فرایند تولید نمی‌پردازد بلکه به فعالیت‌هایی دیگر نیز سامان می‌دهد که در ادامه شما را با آن‌ها آشنا خواهیم ساخت:
1) اطلاعات بین بخش‌های گوناگون تولید را مورد تبادل قرار می‌دهد.
2) سبب ایجاد استراتژی‌های کنترلی در کارخانه می‌شود.
3) بین مجموعه تحت کنترل و کاربر یک واسطه به وجود می‌آورد.

شرکت ایران پرتو، نمایندگی شرکت زیمنس را بر عهده دارد .

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات با این شرکت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس